Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga i dlatego funkcjonujemy jak On. W Bibli nie jest napisane, że zwierzęta i rośliny zostaly stworzone na podobieństwo Boga, lecz my – ludzie, dlatego aby dowiedzieć sie, co to obraz Boga i podobieństwo to musimy uczyć sie o ludziach, jak i zwierzętach, zeby zobaczyć, co różni się między nami. Tak jakby juz te roznice znamy, ale wiem oczywiście, że nauka daje zawsze jakas inną odpowiedź. Wejdzcie ( http://www.livescience.com/33376-humans-other-animals-distinguishing-mental-abilities.html ) , zeby zobaczyc najlepszą odpowiedź jaka znalazłem w Internecie. Po przeczytaniu wszystkiego doszedłem do wniosku, że istnieje tylko jedna różnica między zwierzętami i ludźmi. Ludzki mózg jest opracowany w taki sposób, że możemy wyobrazić sobie koncepcję w naszych umysłach, a następnie wyrazić te idee w formie mowy, tak aby można nad nimi pracowac z innymi. Dlatego trudno nam sie izolowac i być całkowicie niezależnym, zawsze chcemy pracowac z innymi, dlatego nudzimy sie, kiedy jesteśmy sami przez zbyt długi czas, chcemy rozmawiać z ludzmi. Nawet czasem gdy jesteśmy sami mowimy do siebie lub do lustra.

Biblia mówi, że kiedy Bóg stwarzał świat powiedział; Niech stanie się światłość i stała się światłość, rzekł: Uczyńmy człowieka na nasz obraz. Inny scenariusz gdzie Bog mowi było do Izraelitów, kiedy rozpaczliwie chcieli usłyszeć Boga. Kiedy wreszcie przemówił do nich, byli przerażeni i stwierdzili, że nie chcą słyszeć juz Boga (Powtórzonego Prawa 5). Faktem jest, jako ludzie mamy wyraźną zdolność mówienia, co sprawia, że jesteśmy podobni do Boga; w związku z tym, w jaki sposób I co mowimy jest bardzo ważne, nie mowimy byle jak. Mowa to jedyna cecha fizyczna, która sprawia, ze jestes jak Bog, bo nie ma innej cechy fizycznej, która różni się od zwierząt lub roślin. Jako chrześcijanie z wiedzy o tym musimy uważać na to co mówimy, a nawet myśleć, gdyż z obfitości serca usta mówią (Łk 06:45). Pismo popiera moj punkt widzenia, że powodem dlaczego myslimy lepiej niż zwierzęta jest to, ze mamy zdolność mówienia, który łączy nas na obraz i podobieństwo Boga (funkcjonalnośc).Musimy zrozumieć, że jesteśmy bogami (Jana 10:34 , 1 Kor 3:16 i Psalm 82: 6). Przecztajcie te fragmenty – sam Jezus tak powiedzial. Wybór Adama i Ewy, ktory mieli w ogrodzie Eden nie było między zjesc czy nie zjeść ten owoc, ale między wątpliwościa, kim byli i wiedza o tym kim byli. Ta pokusa szatana była wyborem umyslu, w rzeczywistości wszystkie pokusy od szatana pochodza z wyborow w naszym umysle. Szatan zasiał ziarno własnej wątpliwości w ich umysłach, że nie byli pewni tego, że byli bogami . I to wlasnie był problem. Nasiona te przyniosły owoc buntu przeciw Bogu, który spowodował oddzielenie sie od Boga. Dlatego śmierć nie była przekleństwem dla człowieka, ale był nieuniknioną konsekwencją nie bycia bogami. My, jako chrześcijanie, którzy są już odkupieni w Chrystusie mogą teraz śmiało powiedzieć, że jesteśmy bogami, ponieważ jesteśmy przekonani, że żyjemy ponownie w Chrystusie i mamy zycie wieczne. Szatan kusil, zeby wziac owoc, aby byc jak Bóg, ale oni juz byli bogami, wiec czego chciec wiecej? Gdyby tylko wiedzieli, kim byli na pewno nie zjedliby owocu, ale niestety nie mieli tej pewnosci siebie. Takie same wybory dokonujemy codziennie jako chrześcijanie, gdy Szatan nas kusi. Szatan jest bardzo glupi, nie mysli, mimo wszystko był tylko aniołem. Nie mówię, ze anioły nie mysla, ale faktem jest, jako ludzie jesteśmy bardziej rozwinieci niż anioly, ponieważ jesteśmy dziećmi Bozymi i jestesmy stworzeni z Ducha Bożego. Jeśli wiemy, kim jesteśmy, będziemy mogli dokonać wyboru nie zrywania owocu, ktory diabel oferuje, bo mamy silną tożsamość w Chrystusie i jesteśmy pewni, kim jesteśmy w Nim.

Dlatego pokonamy szatana najpierw poprzez poznanie i zrozumienie, kim jesteśmy w Chrystusie poprzez budowanie silnej tożsamości z nim, co z kolei skłania nas do myślenia w dobrym kierunku i mowieniu właściwych rzeczy (prawość), a następnie możemy dokonywać właściwych wyborów. Pierwszy krok jest bardzo ważny, dlatego diabeł miesza w zyciu wierzących tak, że nie wiedzą, kim są, bo wie, że gdy dowiemy sie to on przestanie istniec na zawsze. Nie wystarczy, aby być chrześcijaninem, to nie jest tag, to jest więcej niż to, że trzeba odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jestes chrzescijaninem i dążyć do wzrastania w wierze. Jak noworodek pragnij czystego duchowego pozywienia i Twoja tożsamość w Chrystusie będzie silniejsza(1 Piotra 2: 2).

W ciągu najbliższych kilku serii, chcę, abyscie zrozumieli , że mamy tożsamość w Jezusie i przez Jezusa mamy paszport do nieba. Mam nadzieję, że nie myślisz, ze będę mówić o tym, czy uważasz, że pójdziesz do nieba, nie! NIE!! NIE!!! Wiele osób wie, że już obawa przed piekłem nie sprawi, ze pojdziemy do nieba, ale miłość Boga tak. Miłość Boga wymaga identyfikacji z Chrystusem, do tego stopnia, że tożsamość jest na tyle silna, ze następnie można stać się stałym mieszkańcem nieba. Chrystus rowniez by nie pozwolil obcym mieszkac w swoim domu, tak jak my, dopóki nie bedzie zaufania I dobrej relacji, dopóki nie może zidentyfikować się z wami . Kiedy moze wtedy powiedzieć przyjdzie siostry I bracia , aby żyć ze mną na zawsze. Bóg jest wielki Shallom !!!

Dodatkowo do przeczytania:

Jakuba 3: 5-8, Przysłów 18:21, Mt 12:36, Efezjan 4:29, Prz 12:18

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s